Fantasy Horizons
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Fantasy Horizons

A kingdom where fantasy and art equally reign
 
ΦόρουμΠόρταλΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Naruto

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Black Widow22
Apprentice
Apprentice
Black Widow22


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 32
Κατοικία : Twisted Wonderland
Registration date : 25/04/2010

Χαρακτήρας
Race Race: Female Elf Female Elf
Class: Psion
Alignment: Chaotic Neutral Chaotic Neutral

Naruto Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Naruto   Naruto I_icon_minitime02.07.10 23:45

Naruto Naruto-shippuuden-sasuke-sakura-naruto

Το Naruto (Ιαπωνικά: ナルト) είναι δημοφιλής σειρά manga (ιαπωνικό κόμικς), η οποία έχει επίσης μεταφερθεί και στην μικρή οθόνη σαν anime (σειρά κινουμένων σχεδίων). Δημιουργός του manga είναι ο Kishimoto Masashi. Η σειρά πρωτοεκδόθηκε το 1999 στο 43o τεύχος του περιοδικού Shonen Jump και περίπου το ένα τρίτο αυτής έχει μεταφραστεί και στα αγγλικά. Με τη σειρά του, το anime έκανε την πρεμιέρα του στην Ιαπωνία τον Οκτώβριο του 2002. Τόσο το manga, όσο και το anime, συνεχίζονται ακόμη και σήμερα με εβδομαδιαία επεισόδια.

Η πλοκή χωρίζεται σε δύο μεγάλες χρονικές περιόδους, οι οποίες απέχουν χρονικά δυόμισι χρόνια. Ανάμεσά τους παρεμβάλλεται μια σύντομη αναδρομή στο παρελθόν (έξι κεφάλαια στο manga), γνωστή ως Kakashi Gaiden, η οποία φωτίζει τη μυστηριώδη παιδική ηλικία ενός σημαντικού χαρακτήρα της σειράς, του Hatake Kakashi. Πραγματεύεται την προσπάθεια ενός νεαρού, με το όνομα Uzumaki Naruto, να κερδίσει μια θέση στον κόσμο των νίντζα επηρεάζοντας στην προσπάθειά του αυτή καταλυτικά τις ζωές των γύρω του. Χαρακτήρες μένουν μετέωροι ανάμεσα στο φως και στο σκοτάδι, μέχρι να κληθούν να αξιολογήσουν τη ζωή τους και να λάβουν αποφάσεις ως προς το ποιοι θέλουν πραγματικά να είναι.

Άρχισα να το βλέπω για πλάκα και...την πάτησα! Έχω κολλήσει άσχημα με το συγκεκριμένο anime! Και το βλέπω φυσικά με τον απώτερο σκοπό κάποια μέρα...
Να γίνω νίντζα!lightsaber Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://the-asylum-darklillelulu.blogspot.com/
Koral
Newborn
Newborn



Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 38
Registration date : 03/07/2010

Naruto Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Naruto   Naruto I_icon_minitime03.07.10 17:34

Και γω έτσι την πάτησα. Στην άρχη μάλιστα κορόιδευα τα σύμβολα με τα χέρια αλλά παρόλα αυτά παρατήρησα ότι βοήθανε στον διαλογισμό και στην συγκέντρωση και ας τα άρχισα για πλάκα. Εξήγείται έτσι και οι ενωμένες παλάμες στην προσευχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TheDarkAssassin21
Newborn
Newborn
TheDarkAssassin21


Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ηλικία : 27
Κατοικία : The Death Village
Registration date : 01/08/2010

Χαρακτήρας
Race Race: Male Human Male Human
Class: Assassin
Alignment: Chaotic Neutral Chaotic Neutral

Naruto Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Naruto   Naruto I_icon_minitime01.08.10 20:44

Να σας πω την αλήθεια, είχα ακούσει για το Ναρούτο από κάποιους φίλους μου που είχαν κολλήσει. Στην αρχή, τους κορόιδευα. Μετά βρήκα στα torrents τα επεισόδια και τα κατέβασα, τα είδα και αμέσως ξεχώρισα τον Sasuke ως τον αγαπημένο μου χαρακτήρα. Από εκεί και έπειτα, έπαθα τρελή πόρωση!!! Yahoo!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
just reaper
Passing the Test
Passing the Test
just reaper


Αριθμός μηνυμάτων : 435
Ηλικία : 40
Registration date : 22/05/2009

Χαρακτήρας
Race Race: Male Orc Male Orc
Class: Death Knight
Alignment: Chaotic Good Chaotic Good

Naruto Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Naruto   Naruto I_icon_minitime01.08.10 22:39

Εγώ λόγο επεισοδίων δεν τολμώ να το ξεκινήσω. Εμπλεξα και με το one piece πρόσφατα , οπότε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Black Widow22
Apprentice
Apprentice
Black Widow22


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Ηλικία : 32
Κατοικία : Twisted Wonderland
Registration date : 25/04/2010

Χαρακτήρας
Race Race: Female Elf Female Elf
Class: Psion
Alignment: Chaotic Neutral Chaotic Neutral

Naruto Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Naruto   Naruto I_icon_minitime02.08.10 19:06

Δεν είναι μόνο το Naruto...έχουμε και το Shippuuden, την συνέχειά του (από πηγές έχω μάθει ότι συνεχίζεται ακόμα και σήμερα! Surprised) Όπως και να έχει, μετά το Naruto, σκέφτομαι να τελειώσω το Death Note και να αρχίσω να βλέπω Samurai X.

laughing Τι μου θύμισες τώρα! Το έβλεπα αυτό όταν ήμουν μικρή στο Alter (τότε που βάζανε τα κανάλια και κανένα παιδικό της προκοπής!) Προς το τέλος στεναχωρήθηκα βέβαια!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://the-asylum-darklillelulu.blogspot.com/
Koral
Newborn
Newborn



Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ηλικία : 38
Registration date : 03/07/2010

Naruto Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Naruto   Naruto I_icon_minitime15.02.11 11:34

Ένα ενδιαφέρον μπλογκ που βρήκα

www.kakashinindo.blogspot.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Naruto
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Fantasy Horizons :: Comics Area :: Anime & Manga-
Μετάβαση σε: